niedziela, 21 grudnia 2014

Sztuka Kosmetologii


Nie tak dawno napisałam dla Was post odnośnie korzyści płynących z uczestnictwa w kongresach, seminariach i innych imprezach branżowych (KLIK). Była to notka inaugurująca nowy cykl postów dotyczących podnoszenia swoich kwalifikacji, szkolenia się w zakresie kosmetologii i nauk pokrewnych oraz poznawania nowych kierunków współczesnej kosmetyki, kosmetologii, dermatologii itp. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić portal-blog tworzony przez specjalistów i czynnych praktyków mojego zawodu - Sztuka Kosmetologii - profesjonalny blog dla kosmetologów i pasjonatów kosmetologii (KLIK). Zapraszam do dalszej lektury!


Obecnie w otchłaniach internetu możemy znaleźć setki blogów i portali o tematyce kosmetycznej, kosmetologicznej, wellness i SPA. Wertuję je na bieżąco, szukam nowych, lepszych - bardziej pro niż pseudo. Muszę przyznać, że na blogowego bohatera dzisiejszej notki trafiłam przez przypadek - czytając jedną z branżowych gazet. W całym znalezionym tam kosmetycznym bełkocie, artykuł stworzony przez Emilię Rechul - jedną ze współredaktorek portalu, odebrałam jako w pełni profesjonalny, rzetelny i wyczerpujący temat. "Wujek Google" szybciutko wyszukał dla mnie konkretny adres bloga i przepadałam w nim na wiele godzin!


Tematyka bloga jest bardzo zróżnicowana, ale mnogość poszczególnych kategorii i częstość dodawania nowych wpisów absolutnie nie przekłada się na spadek ich jakości. W publikowanych postach znajdziecie przeglądy nowinek zabiegowych, zagadnienia dotyczące prawnych aspektów prowadzenia własnej działalności oraz recenzje nowości wydawniczych (oczywiście związanych z branżą kosmetyczną - nie szukajcie tam beletrystyki). :-) Kategorie wpisów obejmują ponadto dietetykę, promocję zdrowia, masaż oraz po części fizjoterapię. Miłośnicy chemii kosmetycznej lub osoby zainteresowane czytaniem składu kosmetyków, odkrywaniem funkcji konkretnych składników i badaniem ich wpływu na poszczególne rodzaje cery, również znajdą tam wiele cennych informacji. Mogę z pełną odpowiedzialnością stwierdzić, że "Sztuka Kosmetologii" traktuje o kosmetologii w sposób bardzo szeroki, holistyczny, uwzględniający większość gałęzi tej dziedziny. Co więcej, wiadomości te są przekazywane w estetycznej, miłej dla oka i bardzo uporządkowanej formie! Bardzo zainteresowała mnie kategoria, która do tej pory dorobiła się tylko jednego wpisu - Podróże. Notka pt. "SPA w błękitnej lagunie" wspaniale opisuje Islandię, a dołączone zdjęcia (pochodzące z prywatnych zbiorów pani Róży Detmer) zapierają dech w piersiach i zdecydowanie cieszą oko. Czekam na rozwój tego działu bloga, gdyż jest to coś nowego i niezwykle ciekawego.Niesamowicie lubię takie miejsca w sieci - ciepłe, profesjonalne, merytorycznie poprawne, tworzone z pasji. O wysokim poziomie bloga świadczą również osiągnięcia jego autorek - wspomniana wcześniej pani Emilia była ubiegłoroczną finalistką i zdobywczynią tytułu Kosmetyczka Internautów w konkursie na Kosmetyczkę Roku organizowanym przez markę Bielenda. Pani Róża Detmer jest z kolei tegoroczną laureatką II miejsca w drugiej edycji konkursu oraz Kosmetyczką Internautów. Do lektury Sztuki kosmetologii zachęcam nie tylko osoby zawodowo związane z branżą, ale również wszystkie panie zainteresowane tą tematyką jako klientki gabinetów kosmetycznych, kosmetologicznych, dermatologii estetycznej, SPA itp. Z chęcią zaglądam tam w wolnych chwilach i niecierpliwie czekam na nowe wpisy. A w międzyczasie polecam! :-)

Do usłyszenia wkrótce!*Wszystkie zamieszczone w poście zdjęcia i zrzuty ekranów 
pochodzą ze strony www.sztukakosmetologii.pl

13 komentarzy:

 1. Na pewno warto poczytać. :) Swój blog prowadzę dla przyjemności i takie też czytam. :) nie wiem co ma oznaczać słowo pseudoblog. :) Albo jest blog albo nie ma. :D

  OdpowiedzUsuń
 2. CIeszę się, że znalazłaś tak profesjonalną stronę :) z pewnoscią pomoze Ci sie rozwijac ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Też mam tak, że jak już znajdę ciekawy blog to przepadam na kilka godzin ;P Chętnie w wolnej chwili zajrzę na tą Twoją wynalezioną perełkę :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O chętnie będę wpadać ! Jako przyszły kosmetolog muszę być na bieżąco :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajny blog prowadzony przez kosmetologa to Arsenic :-). Ja tam zaglądam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Genialna strona- chyba sama od czasu do czasu będę na nią wpadać w celu poszerzenia swojej wiedzy! :D

  OdpowiedzUsuń
 7. O jak fajnie! Z chęcią będę zaglądała na przedstawioną przez Ciebie stronę.

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz:) // Thanks for Your comment:) // PS. Dajcie znać jeśli dodajecie! ;-)