sobota, 28 grudnia 2013

Neauvia Organic
Wypełniacze. Ich stosowanie w dalszym ciągu pozostaje w kręgach tematów kontrowersyjnych, mimo że używane są już od wielu, wielu lat. Wydaje mi się, że głównym argumentem przeciwników wypełniaczy są (jakby nie patrzeć) nieudane procedury, które serwują sobie pseudo gwiazdki... Bo czy Wam moi kochani wypełniacze nie kojarzą się w pierwszej chwili z napompowanymi wargami, których nie powstydziłby się żaden glonojad? ;-) Takie myślenie niestety bardzo niekorzystnie wpływa na ogólną opinię o wypełniaczach i innych zabiegach z zakresu kosmetologii, dermatologii czy medycyny estetycznej - ot taka fanaberia...

Tymczasem istnieje druga strona medalu. Strona dużo piękniejsza (pod warunkiem zastosowania dobrych preparatów przez dobrze wykwalifikowanych specjalistów), która pozwala pomóc kobietom i mężczyznom na nowo pokochać swoje ciała i twarze! Wypełniacze to nie tylko nadmuchane wargi!

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego mają wiele zastosowań, oto one:
 • wąskie bądź nierówne usta (owszem, większość jednak "specjalistów" skupia się na napompowaniu warg osiągając efekt "pontonu" jakże daleki od pożądanego! Preparaty te powinny być wstrzykiwane w celu konturowania na granicy czerwieni wargowej, aby ją uwypuklić i tym samym uzyskać efekt powiększenia zbyt wąskich warg, rzadziej zaś w samą czerwień).
 • opadające kąciki ust
 • Silnie zaznaczone linie mimiczne (zmarszczki na czole, pionowe zmarszczki wokół ust (tzw. zmarszczki palacza) , oczu (,,kurze łapki) oraz fałdy nosowo-wargowe)
 • zapadnięte policzki
 • zmarszczki na szyi, dekolcie, a także zmniejszenie gęstości skóry w tych okolicach
 • poprawa kształtu brody, konturu żuchwy czy profilu nosa
 • Zwiotczała skóra na dłoniach, kolanach, łokciach
 • silnie zaznaczona dolina łez
 • wypełnianie i unoszenie blizn zanikowych
 • utrata jędrności, nawilżenia, elastyczności i gęstości skóry
Jakiś czas temu pisałam Wam na facebooku, że dzięki uprzejmości doktora Mirackiego z Warszawskiej Kliniki BeautymeD (KLIK) będę miała przyjemność uczestniczyć i oglądać kilka zabiegów. Jednym z nich będzie właśnie zabieg z użyciem wypełniacza Neauvia Organic. Zaproszenie dotyczy konkretnie zabiegu Neauvia Organic Stimulate. Żeby dobrze opisać Wam moje wrażenia z oglądania zabiegu zdecydowałam się wprowadzić Was (i siebie samą) w temat tego konkretnego preparatu :-)


Do produkcji preparatu Neauvia Organic użyto kwasu hialuronowego wyprodukowanego przez niepatogenny dla człowieka szczep bakterii Bacillus subtilis (ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa zabiegów w szerokim zastosowaniu oraz uniknięcia reakcji odczynowych).

Neauvia Organic Stimulate jest produktem szczególnym pod wieloma względami. Przede wszystkim ma domieszkę hydroksyapatytu, zawiera jedne z wyższych dostępnych na rynku stężenie 26 mg/ml ustabilizowanego hialuronianu sodu o wysokiej konsystencji i połączono w nim cechy aktywności biologicznej i biokompatybilności kwasu hialuronowego z tymi, które mają mikrosfery hydroksyapatytu (zwiększa to odporność na biodegradację). Może być stosowany zarówno do wypełniania ubytków tkanek, jak i do pobudzania wytwarzania kolagenu przez organizm w miejscach, do których został podany. Zalecany do korekty wolumetrycznej oraz poprawy gęstości i objętości tkanek, kości jarzmowych, dłoni, kolan - nadaje się do stosowania wszędzie tam, gdzie są potrzebne wypełniacze. Wskazana technika podawania – podskórnie.

Mówiąc prościej i w podpunktach (uwielbiam wypisywać sobie wszystko w postaci takich podpunktów!):

Cechy wypełniacza Neuvia Organic stosowanego w zabiegu Stimulate:
 • hydrożel z kwasem hialuronowym pochodzącym z bakterii niepatogennych dla człowieka
 • zawartość mikrosfer hydroksyapatytu wapnia stymuluje produkcję kolagenu
 • innowacyjna technologia otrzymywania kwasu hialuronowego używa minimalnego nośnika, nie używa się żadnych rozpuszczalników organicznych, a proces oczyszczania jest bardzo skuteczna
 •  struktura żelu przypomina otaczające go tkanki skóry
Korzyści:
 • wysoka wydajność, plastyczność, biokompatybilność, nie migruje
 • bardzo czysty produkt
 • niskie ryzyko reakcji immunologicznej
 • naturalny wygląd i dobre samopoczucie pacjenta
 • wysoce wolumetryczny produkt

Zapowiada się bardzo ciekawie! Dla mnie tym bardziej, ponieważ w wakacje chciałam iść na kurs dotyczący stricte wypełniaczy! Będę zatem mogła zobaczyć, czy wykonywanie takiej procedury będzie mi odpowiadać! :-)

Dla zainteresowanych Klinika BeautymeD znajduje się na Alei Komisji Edukacji Narodowej 54. Odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania uzyskacie w rejestracji (tel. +48 22 400-90-26, +48 605-905-608) lub poprzez maila (rejestracja@beautymed.com.pl)Szczegółowy cennik z wszystkimi dostępnymi w Klinice zabiegami jest dostępny TUTAJ. Jeśli jesteście ciekawe tego, jak wyglądają poszczególne zabiegi odsyłam Was również do playlisty KLIK.