czwartek, 12 grudnia 2013

Gift idea #2 - bookJeśli nie wiesz co mi podarować - kup książkę. Tę prawdę zna każdy członek mojej rodzinki :-) Od zawsze do książek pałam miłością gorącą i  rosnącą z każdym rokiem. Stąd nie dziwota, że i innym polecam sprezentowanie pod choinkę jakiegoś ciekawego, pachnącego drukarską farbą cudeńka :-) Ta pozycja z początku wydała mi się jakimś błahym bzdetem o "finansowych rekinach Manhattanu", bla bla bla. Pomyślałam o opisach kreacji z wielkich domów mody, wypasionych brykach oraz ich właścicielach, których być albo nie być zależy od kryształowych kieliszków. O jakże się pomyliłam :-) Nie oceniać książki po okładce (ani tym bardziej notkach prasowych), otóż to!


O autach tu troszkę jest, nazwy domów mody się owszem kilkukrotnie pojawiają, ale ani trochę nie jest to powieść błaha i bzdetna. Bohaterowie mają bardzo ciekawe osobowości i portrety psychologiczne, a styl pisania autorki sprawia, że autentycznie nie można się od książki oderwać! Mimo wielu skomplikowanych słów i nazw związanych z finansami oraz środowiskiem prawniczym, ani trochę nie zniechęciłam się do dalszego czytania :-D Gorąco polecam każdemu miłośnikowi kryminału, sensacji i książek ogólnie! Jeśli w kręgu Waszych najbliższych znajdują się dzieci i młodzież, nie inwestujcie w kolejne durne zabawki czy pierdoły zbierające kurz, ale wybierzcie się do księgarni i zainwestujcie w ciekawą książkę! Dla małych rozrabiaków płci męskiej wszystko co się tyczy Pana Samochodzika będzie git. Małe księżniczki z kolei pokochają Małgorzatę Musierowicz. Nie zapominajcie o uniwersalnej, jednej z najulubieńszych z mojego dzieciństwa "Niekończącej się historii" ani o "Braciach Lwie Serce" (jestem dorosła, a ostatnio gdy ją czytałam płakałam jak bóbr!). Zamiast produkować małych snobów ze skuterami, quadami i jakimiś tam białymi jeżami (swoją drogą co za idiotyzm dawać takie "rzeczy" dzieciom!) pokażcie im nieco fajniejszy i piękniejszy świat :-) Ach jak tu u mnie na blogu podniośle się zrobiło, czas skończyć bo się autentycznie popłaczę :-)

Do usłyszenia niebawem :-*


8 komentarzy:

 1. Chyba pierwsza blogerka, która napisała o książce w ramach prezentu, szacun :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chętnie bym się za nią wzięła :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ksiązka to w sumie bardzo fajny pomysł na prezent :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajny pomysł z książkami, sam często kupuje takie na prezent ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. U mnie w rodzince też dużo osób czyta książki i faktycznie jest to idealny prezent na święta :)) Ja osobiście mam tyle nauki i czytania na studiach, że nie mam nawet ochoty na lekturkę;p Jestem leniem;p
  Doszły okularki!;***

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawie się zapowiada ta książka, chyba będę musiała ją przeczytać. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Zachęciłaś mnie do przeczytania tej książki :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja również w tym roku postanowiłam obdarzyć bliskich książkami ;)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz:) // Thanks for Your comment:) // PS. Dajcie znać jeśli dodajecie! ;-)